Polski English

"Noc Laboratoriów" w Międzynarodowym Laboratorium.

8 października 2016 r. po raz drugi w Polsce odbyła się Noc Laboratoriów, w której udział wzięło między innymi Międzynarodowe Laboratorium Silnych Pól Magnetycznych i Niskich Temperatur PAN we Wrocławiu.

Wydarzenie miało na celu propagowanie nauki i przybliżenie pracy wrocławskich jednostek naukowo-badawczych. W godzinach od 17:00 do 23:00 każdy chętny mógł uczestniczyć w wykładach i pokazach oraz zwiedzić laboratoria na co dzień niedostępne dla szerokiej publiczności.

W Międzynarodowym Laboratorium wygłoszone zostały trzy wykłady popularnonaukowe, podczas których uczestnicy zapoznali się z zagadnieniami związanymi z nadprzewodnictwem oraz magnetyzmem. Wykłady były wzbogacone pokazami, które pozwoliły na lepsze zrozumienie przedstawianych zagadnień.

Oprócz wykładów przygotowano sesje pokazów, podczas których można było wziąć udział w ciekawych eksperymentach, np. obserwować lewitację magnesu nad nadprzewodnikiem, czy działanie niskich temperatur na materię ożywioną. Pokazy spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników. Wykłady i pokazy zakończyły się zwiedzaniem Laboratorium.